Przejdź do treści

Piaśnica

Piaśnica

Miejsce startuUjście rzeki z J.Żarnowieckiego
Miejsce zakończenia spływu
Dębki
Długość trasy7km
Czas trwania spływu2 / 2,5 h
TrudnośćBardzo łatwy
Rezerwacje697 611 797 Karolina
513 478 431 Sławek
Cena50PLN/os. w kajaku 2-os.
60 PLN kajak 1-osobowy
20 PLN dostawka dla małego dziecka do 5 r.ż.

Największym atutem spływu kajakowego w Dębkach jest rekreacja i wypoczynek niewielkim nakładem sił, dzięki czemu szlak rzeki Piaśnicy przemierzyć może każdy. Polecamy ją zwłaszcza miłośnikom nadmorskiej przyrody, rodzinom z dziećmi (również z tymi najmłodszymi) oraz początkującym kajakarzom. Spływ jest bardzo łatwy, rzeka wije się leniwie na granicy Rezerwatu Piaśnickie Łąki. Największą zaś nagrodą jest zwieńczenie – rzeka płynąc naturalnym korytem swoje ujście znajduje w Bałtyku, na plaży w Dębkach.

Rzeka Piaśnica jest prawdziwym skarbem pomorskich rzek pod względem czystości wody o czym świadczą różnokolorowe gąbki słodkowodne. Bytują one tylko w krystalicznie czystych wodach. Po lewej stronie towarzyszy nam widok rezerwatu „ Piaśnickie Łąki”. Jest to część Nadmorskiego Parku Krajobrazowego, którego całe bogactwo zawiera się w lasach dębowo-brzozowych, licznych łąkach, oraz przebogatej faunie.

Spływ kończy się tuż przed ujściem rzeki do morza, ale finałem może być też plaża na Dębkach. Wpływając do niej należy zwrócić szczególną uwagę na okolicznych turystów.