Przejdź do treści

  Górna Reda

  Górna Reda

  Miejsce startuZelewo
  Miejsce zakończenia spływuOrle
  Długość trasy14km
  Czas trwania spływu6 h
  TrudnośćŚredni
  Rezerwacje697 611 797 Karolina
  513 478 431 Sławek
  Cena70PLN/os. w kajaku 2-os.
  80PLN/kajak 1-osobowy

  Ten odcinek jest najbardziej uśredniony jeśli chodzi o emocje na szlaku. W górnym biegu rzeki spotkamy się z krzakami wyrastającymi z brzegu. Przyda się umiejętność manewrowania, aby skrzętnie je omijać. Po wpłynięciu do lasu na trasie pojawi się sporo zwałek. Każdy opływany zawodnik bez problemu sobie z nimi poradzi. Etap do Zamostnego powinien zająć średnio dwie godziny. Za Zamostnem na rzece można odczuć delikatny nurt.

  Reda meandruje tam wśród pól i łąk. Dzieje się tak do momentu, aż usłyszymy szum wody. To znak, że musimy zachować szczególną ostrożność. Na szlaku pojawi się kładka dla pieszych, a tuż za nią próg wodny. Kolejne metry rzeki to cztery kaskady wodne, których przepłynięcie dostarcza mnóstwo frajdy i adrenaliny. Za nimi pojawia się drewniany most, zwiastujący miejsce, w którym Reda wpada do jeziora Orle.

  Wpływając na Jezioro, musimy kierować się mniej więcej na godzinę 10, aby trafić do ujścia. Dalej wpływamy do kanału rzeki Redy. Jest to szeroki i łatwy odcinek rzeki. Wiosłując mijamy most drogowy w miejscowości Orle, który jest ostatnim punktem kontrolnym na szlaku Spływ kończy się przy naszej bazie w Orlu przygotowanej tak, by umożliwić  grillowanie i wypoczynek po spływie.