Dla szkół

Spływ kajakowy to doskonała forma edukacji przez bezpośredni kontakt z naturą oraz świetna okazja, aby zintegrować się ze znajomymi nie tylko podczas pływania, ale także przy ognisku smażąc wspólnie kiełbaski. Nasza oferta jest skierowana przede wszystkim do ludzi młodych, którzy chcą podjąć jakąś aktywność fizyczną. Każdy nauczyciel, czy też opiekun, który się do nas zgłosi otrzyma od nas indywidualną ofertę, która będzie sporządzona tak, by grupie zapewnić bezpieczeństwo i dobrą zabawę w atrakcyjnej cenie. Dobierzemy taki odcinek rzeki, aby najsłabsze ogniwo bez problemu poradziło sobie z jego wymaganiami. W razie potrzeby pomożemy Wam zorganizować transport ze szkoły nad rzekę oraz powrotny. Przewieziemy Wasze bagaże na miejsce zakończenia. A, co najważniejsze, GRATIS zapewnimy Wam na spływie wykwalifikowanego Instruktora Kajakarstwa oraz Ratownika WOPR tak, by spływ był całkowicie bezpieczny.

Przykładowe oferty spływów jednodniowych dla szkół:

Oferta nr 1

Piaśnica z grillem na plaży

Poziom: Łatwy

Czas trwania: 2,5-3h

Długość odcinka: 8 km

Cena: 25zł/os.

Piaśnica to wręcz idealne miejsce, aby rozpocząć swoją przygodę z kajakiem. Na całym szlaku nie napotkamy ani jednej przeszkody. Można więc spokojnie się skupić na nauce wiosłowania oraz opanować sztukę sterowania kajakiem. Dużą zaletą tego odcinka jest krystalicznie czysta woda, oraz przebogata fauna. Nagrodą dla wytrwałych będzie widok Bałtyku z perspektywy kajaka.


Oferta nr 2

Reda – rezerwat Beka

Poziom: Łatwy

Czas trwania: 3h

Długość odcinka: 12km

Cena: 30zł/os.

Rzeka Reda na tym odcinku jest szeroka i uporządkowana. Do samej zatoki puckiej ciągnie się malowniczo wzdłuż łąk i krzewów. Każdy to wsiądzie pierwszy raz do kajaka na tym odcinku spokojnie sobie z nim poradzi. Na trasie zawsze można spotkać jakiegoś wędkarza. Kończąc spływ przy rezerwacie Beka, można skorzystać z usług przewodnika, który oprowadzi uczestników po rezerwacie opowiadając przy tym ciekawe anegdotki na temat ptaków, roślinności oraz historii rezerwatu.

Oferta nr 3

Zamostne – Orle

Poziom: Średni

Czas trwania: 3h

Długość odcinka: 8km

Cena: 25zł/os.

Rzeka Reda w swoim górnym biegu ma dla nas kilka niespodzianek. Każdy kto wybierze się na tą trasę na pewno się o tym przekona. Szlak początkowo jest dosyć wąski, a więc przyda się umiejętność sterowania kajakiem. Napotkamy na rzece cztery niewielkie kaskady, których pokonywanie zawsze sprawia kajakarzowi największą frajdę. Będziemy się przeprawiać przez krótki odcinek jeziora Orle, a następnie wpłyniemy do kanału rzeki Redy. Spływ zakończymy w miejscowości Orle gdzie rozpalimy wspólne ognisko.

Oferta nr 4

Meandrami rzeki Redy

Poziom: Średni

Czas trwania: 5h

Długość odcinka: 13km

Cena: 30zł/os.

Reda na tym odcinku daje prawdziwy koncert meandrowania. Dodając do tego nurt, który na rzece wydaję się niepozorny otrzymujemy całkiem niezłą przygodę. Trasa wymaga od uczestników dobrego panowania nad kajakiem, gdyż Reda nie przestaje zakręcać ani na moment. W wodzie kilka razy pojawi się powalone drzewo, dlatego trzeba będzie wykazać się sprytem, by skrzętnie ominąć przeszkodę. W Redzie pod mostem kolejowym czekać nas będzie kaskada, która z pewnością doleje nam troszkę wody do kajaka. Finał to Park w Redzie i pieczone kiełbaski na grillu.

Oferta nr 5

Wielka pętla

Poziom: Łatwy

Czas trwania: 3h

Długość odcinka: 9km

Cena: 25zł/os.

Wielka pętla to bardziej wycieczka w kajaku niż spływ. Na rozgrzewkę płyniemy do cementowni w Wejherowie, następnie kierujemy się na jezioro Orle i opływamy je dookoła. Wracamy na miejsce startu gdzie rozpalamy wspólne ognisko. Do dyspozycji jest również zielona łąka gdzie można pograć w piłkę.

Oferta nr 6

Łeba

Poziom: Trudny

Czas trwania: 5h

Długość odcinka: 15km

Cena: 40zł/os.

Na Łebie poradzą sobie na pewno wszyscy Ci, którzy mają już za sobą jakiś spływ na koncie. Rzeka jest szeroka a jej nurt delikatnie nadaje prędkości kajakowi. Zwałka na pewno nie będzie obcym widokiem, ale wszyscy którzy opanowali umiejętność sterowania kajakiem na pewno sobie poradzą. Przeszkodą mogą być również zachodnie wiatry wiejące prosto w dziób. Finał spływu znajduje się w lęborskim parku.

 

Ceny* spływów dla szkół zawierają:

 • Miejsce w niezatapialnym, polietylenowym kajaku jedno lub dwuosobowym
 • Kamizelkę asekuracyjną kajakową zgodną z normą PN-EN ISO 12402-5:2007 dla każdego uczestnika
 • Wiosło skrętne/proste z lekkiego duraluminium
 • Worki/beczki wodoszczelne 1 szt./kajak
 • Instruktaż kajakowy i profesjonalna rozgrzewka przed spływem
 • Transport sprzętu na start spływu i z miejsca zakończenia
 • Podręczną pomoc przedmedyczną w postaci profesjonalnej apteczki
 • Gorąca herbata dostarczona na miejsce zakończenia spływu

 

Dodatkowo oferujemy:

 • Gorącą zupę dostarczaną na miejsce zakończenia spływu lub na trasę
 • Autokarowy przewóz wszystkich uczestników
 • Ratowników WOPR na czas trwania spływu
 • Ognisko/grill po zakończeniu spływu (wyznaczone miejsce na ognisko/grilla, drewno, kijki na ognisko)

*ceny dla zorganizowanych grup szkolnych (min. 16 os.), obowiązujące w dni robocze od poniedziałku do piątku w okresie roku szkolnego

Dla szkół